AKILLI OKUMA KUPLERI 41098
AKILLI OKUMA KUPLERI 41098

AKILLI OKUMA KUPLERI 41098 (8682190041098)

Marka : ALPA
Fiyat : 205,00 TL(KDV Dahil)
20,48 TL 'den başlayan taksitlerle

Adet

Artır Azalt

Bemi Akilli Okuma Küpleri Türkçe - İngilizce

Akıllı okuma küpleri bir oyundan çok fazlasıdır.

İçeriğinde birçok oyunu içermektedir. 

Akıllı okuma küpleri Bir oyun olmakla birlikte tam bir eğitim materyali olarak da kullanılabilir.

Oyunun içeriğinde 48 adet küp bulunmaktadır. 

Bunlar 30 adet küçük harf ses küpü 5 adet büyük harf ses küpü 2 adet İngilizce harf küpü 1 adet noktalama işaretleri küpü 10 adet resimli hikaye

küpüdür. 

1.OYUN: Ses küpleri okuma yazma öğretiminde kullanılan ses gruplarına göre renklendirilmiştir. Bu da öğretmen veli ve çocuk için kullanımını kolaylaştırmaktadır.

222 harfin yer aldığı küpler kullanılarak kelime, hece cümle veya kısa metinler rahatlıkla oluşturulabilir. Bu oyun okuma öğrenimini somutlaştırarak kolaylaştırmakta ve bu eylemi eğlenceli hale getirmektedir. Oyunumuzda her harften 7 adet bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan büyük harf küpleri ve noktalama işaretleri sayesinde yazım kuralları kolaylıkla kavratılabilmektedir.

2. OYUN : Ses küplerinin yanında 10 adet 60 resimden oluşan hikaye küplerimiz bulunmaktadır. Hikaye küplerimizdeki görseller okuma yazma öğrenimindeki harf sırası dikkate alınarak düzenlenmiştir. Her 2 küp bir ses grubuna aittir. Oyuncu hikaye küpünü rastgele yere atar ve üzerindeki resmin ne olduğunu ses küpleri ile oluşturmaya çalışır.

3. OYUN :Ayrıca hikaye küplerimiz çocuğumuzun hayal gücünü geliştirmede çok etkildir. Hikaye küplerimiz yere bırakıldıktan sonra rast gele bir şekilde dizilir. Üzerindeki resimler birbirleri ile ilişkilendirerek bir hikaye oluşturması istenir. Oluşturulan hikayenin anlamlı olması şart değildir maksat çocuğun hayal gücünü ve bağlantısal düşünme becerisini geliştirmektir.

4. OYUN : İngilizce ses küpleri kullan ingilizce kelime dağarcığını zenginleştirilir. oluşturulan kelimeler somutlaştırıldığından ezber daha kalıcı hale gelecektir.

5 OYUN : Belli bir zaman tutularak kelime türetme oyunu oynayabilirsiniz. Buda oyuncunun hayal gücünü, kelime dağarcığını geliştirecektir. Her oyunca daha fazla kelime türettiğini farkedeceksiniz.

6 OYUN : Hikaye küplerimizde 1 'den 9' a kadar sayılar bulunmaktadır. Bu küpler kullanılarak 1,2,3 ve daha fazla basamaklı sayılar oluşturabilir ve oluşturulan sayıları ses küpleri ile yazdırabilirsiniz. Küplerimizin renkli oluşu çocuğun ilgisini çekmekte ve farklı oynanış biçimleri ile eğlenerek öğrenmesini sağlayacaktır. 

Bilindiğiniz gibi her çocuğun öğrenme süresi farklıdır. Çocuklar gördükleri ve dokundukları şeyleri daha kolay öğrenmektedirler. Bu oyun sayesinden çocuklarımız farklında olmadan eğlenerek bir çok şeyi öğrenmiş olacaklardır.

Cinsiyet Unisex

Oyuncu Sayısı 2

Yaş Aralığı 5 - 7 Yaş, 8 - 12 Yaş

Benzer Ürünler
Çok Satanlar